مهاجرت پزشکان به اتریش

مهاجرت پزشکان به اتریش
فهرست مطالب

شرایط مهاجرت پزشکان به اتریش

افرادی که در کشورهای مختلف به ویژه ایران در رشته پزشکی تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند ولی قصد دارند فعالیت پزشکی خود را در اتریش ادامه دهند باید شرایط تعیین شده را جهت مهاجرت پزشکان به اتریش دارا باشند.
یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به اتریش برای پزشکان، تسلط کامل به زبان آلمانی و ارائه مدرک آن می باشد زیرا زبان رسمی مردم اتریش آلمانی است و یک پزشک باید به زبان آن ها تسلط داشته باشد تا موفق شود به خوبی با بیماران خود ارتباط برقرار کند.

شرایط مهاجرت پزشکان به اتریش

از دیگر شرایط مهم برای مهاجرت پزشکان به اتریش معادلسازی مدارک تحصیلی فرد بر طبق قوانین کشور اتریش می باشد. برای معادلسازی فرد باید در دوره های عمومی و خصوصی این کشور شرکت کند.
پس از اتمام این دوره ها از متقاضیان آزمون هایی گرفته خواهد شد که به زبان آلمانی است و فرد باید در آن ها نمرات قابل قبول را دریافت نماید. مدارک تحصیلی فرد متقاضی باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شود و سپس به سفارت این کشور ارائه گردد.

اخذ ویزا و مجوز کار پزشکان ایرانی در اتریش

از شرایط مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان ایرانی به اتریش اخذ ویزا و مجوز کار در این کشور می باشد. پزشکان علاقمند به کار در این کشور باید مجوز کار و ویزای معتبر داشته باشند. سفارت کشور اتریش در تهران آماده ارائه خدمت جهت اخذ مجوز و ویزا به پزشکان می باشد.

ترجمه و معادل سازی مدارک پزشکان

تمامی مدارک لازم برای ارائه به سفارت باید به زبان انگلیسی یا المانی ترجمه شوند. همچنین مدارک تحصیلی فرد متقاضی باید معادلسازی شود تا اجازه کار طبابت در اتریش به وی داده شود.

گذراندن دوره های تکمیلی پزشکان

گذراندن دوره های تکمیلی پزشکان

با توجه به استانداردهای تعیین شده توسط کشور اتریش برای فعالیت در رشته پزشکی، افراد واجد شرایط می توانند برای گذارندن دوره های تکمیلی پزشکان در این کشور جهت افزایش تجربه کاری خود اقدام نمایند.

مدرک زبان مورد نیاز

زبان اصلی و مورد نیاز برای مهاجرت پزشکی به اتریش آلمانی است. متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی خود را برای شروع کار در این کشور دریافت نمایند.کار هر پزشک در ابتدا ارتباط برقرار کردن با بیمار است که بدون آگاهی از زبان وی این امر امکان پذیر نخواهد بود.

سازگاری فرهنگی پزشکان در اتریش

سازگاری فرهنگی برای پزشکان در اتریش

قطعا سیستم بهداشتی کشور اتریش با سایر کشورها از جمله ایران تفاوت های زیادی دارد از این رو پزشکان متقاضی کار در این کشور باید فرهنگ پزشکی خود را با فرهنگ اشتغال پزشکان در اتریش مطابقت دهند.

مدارک مورد نیاز

یکی از مهم ترین شرایط جهت مهاجرت پزشکان به اتریش تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز می باشد. این مدارک باید در زمان تعیین شده به سفارت این کشور تحویل داده شوند.
توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز باید به صورت کامل و بدون نقص ارائه شوند زیرا در صورت کوچک ترین نقص در آن ها درخواست شما ریجکت می شود و باید مجددا برای آن اقدام کنید. از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اشتغال پزشکان در اتریش شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه مدارک تمکن مالی
 • پاسپورت دارای اعتبار ( حداقل 6 ماه )
 • ارائه مدارک فارغ التحصیلی به صورت کامل
 • ارائه پروانه نظام پزشکی
 • گواهی سلامت فردی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی
 • داشتن انگیزه نامه
 • بیمه نامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معادلسازی مدرک تحصیلی
 • مدارک شناسایی و هویتی به همراه عکس متقاضی

نرخ بیکاری در اتریش 2023

نرخ بیکاری در اتریش 2023

وضعیت نابسامان اقتصادی یک کشور زمانی مشخص می شود که نرخ بیکاری در آن بالا باشد. کشور اتریش جزء کشورهایی است که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد، از این رو می توان بیان کرد که این کشور از نظر اقتصادی در شرایط خوبی به سر می برد.
از این رو پزشکان می توانند با اعتماد به اقتصاد مناسب این کشور برای فالیت پزشکی در کشور اتریش اقدام نمایند. آخرین نمودار نرخ بیکاری در اتریش نشان دهنده نرخ بیکاری 5.9 درصد را نشان می دهد که نشان از نرخ بیکاری پایین در این کشور است.

میزان حقوق و درآمد پزشکان در اتریش

میزان حقوق و درآمد پزشکان در اتریش

میزان حقوق و درآمد پزشکان در اتریش جزء اولین مسائلی است که پزشکان متقاضی کار در این کشور آن را مورد بررسی قرار می دهند. پزشکانی که در بیمارستان های خصوصی مشغول به فعالیت هستند قطعا حقوق و درآمد بالاتری نسبت به افرادی که در بیمارستان های دولتی کار می کنند خواهند داشت.
البته باید توجه داشته باشید که میزان درآمد پزشکان با تجربه و سابقه کاری فرد رابطه مستقیم دارد یعنی هر چه تجربه کاری فرد افزایش یابد قطعا می تواند درآمد بالاتری را نسبت به سایرین دریافت نماید.
به طور کلی کم ترین میزان درآمد برای پزشکان در اتریش مبلغی در حدود 1180 یورو در ماه خواهد بود و بیشترین درآمد این قشر نیز مبلغی در حدود 16900 یورو در ماه است. اگر بخواهیم به صورت میانگین حقوق و درآمد یک پزشک را در کشور اتریش بیان کنیم مبلغی در حدود 5660 یورو در ماه می باشد.

مهاجرت پزشکان متخصص به اتریش

پزشکان متخصص نیز همانند پزشکان عمومی می توانند در کشور اتریش به فعالیت در حرفه خود بپردازند. مهاجرت پزشکان متخصص به اتریش همانند پزشکان عمومی نیازمند معادلسازی مدرک تحصیلی با قوانین کشور اتریش خواهد داشت تا به مقامات این کشور ثابت نمایند که مدرک تحصیلی آن ها از اعتبار بالایی برخوردار است.
از این رو با شرکت در دوره های معادلسازی و در نهایت اخذ نمره های قبولی در آن ها می توانند مدرک خود را معادلسازی نموده و آماده فعالیت پزشکی به صورت تخصصی در کشور اتریش گردند.

مهاجرت پزشکان متخصص به اتریش

توجه داشته باشید که پس از معادلسازی مدرک تحصیلی، پزشکان متخصص اجازه کار در مطب های شخصی را خواهند داشت و همچنین فرد می تواند در بیمارستان های خصوصی نیز فعالیت داشته باشد.
البته یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشت یادگیری زبان آلمانی و دارا بودن حداقل مدرک c1 در این زبان است تا امکان برقراری ارتباط با بیمار و همچنین شرکت در آزمون های معادلسازی برای فرد متقاضی فراهم شود.

البته مهاجرت با مدرک پزشک عمومی از مدرک پزشک متخصص بسیار آسان تر می باشد زیرا یک متخصص باید ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را معادلسازی نموده و سپس برای مدرک تخصصی خود اقدام نماید.

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

برخی از پزشکان عمومی که مدرک فارغ التحصیلی خود را در کشورهای دیگر دریافت کرده اند می توانند برای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش اقدامات لازم را صورت دهند.
برای این امر نیاز است ابتدا افراد مدرک پزشکی عمومی خود را با توجه به قوانین کشور اتریش معادل سازی نموده و سپس برای دریافت تخصص پزشکی خود در گرایش های مختلف اقدام کنند. از شرایط مورد نیاز برای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش دارا بودن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح c1 می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “شرایط تحصیل پزشکی در اتریش” می توانید به این مطلب مراجعه کنید: تحصیل پزشکی در اتریش

فلوشیپ پزشکی در اتریش

پزشکان از کشورهای مختلف دنیا می توانند دوره فلوشیپ پزشکی در اتریش را پشت سر بگذارند و سطح علمی خود را ارتقا دهند. شرکت در فلوشیپ پزشکی در اتریش این امکان را برای فرد فراهم می کند تا با شرکت در این دوره های آموزشی 3 ماهه تا 12 ماهه سطح علمی خود را در رشته و تخصص افزایش دهد و اعتبار مدرک خود را بالا ببرد.
این افراد برای گذراندن دوره فلوشیپ پزشکی اتریش باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط کامل داشته باشند.

هزینه های مهاجرت پزشکان به اتریش

مهاجرت پزشکان به اتریش دارای هزینه هایی است که متقاضیان باید نسبت به آن ها آگاهی لازم را به دست آورند. برای این امر فرد باید هزینه های زندگی و مهاجرت به این کشور را محاسبه نموده و بررسی نماید که آیا از تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه ها برخوردار است یا خیر.
در جدول زیر قصد داریم برخی از مهم ترین هزینه های مهاجرت پزشکان به اتریش را مورد بررسی قرار دهیم:

نوع هزینه میانگین هزینه مورد نیاز
نقل و انتقال 40 دلار تا 100 دلار در ماه
بیمه درمانی 50 دلار تا 200 دلار در ماه
دوره زبان 1500 دلار تا 5000 دلار در ماه
هزینه مجوز و ویزا 120 دلار تا 250 دلار در ماه
هزینه اقامت 1500 دلار تا 3000 دلار در ماه
هزینه جا به جایی 2000 دلار تا 5000 دلار در ماه
بلیط هواپیما 500 دلار تا 1000 دلار در هر هواپیما

 

هزینه های زندگی در اتریش برای پزشکان

همان طور که مهاجرت پزشکان به اتریش دارای هزینه های مختلفی است، زندگی در اتریش برای پزشکان دارای هزینه های مختلفی است. متقاضیان باید هزینه های مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند تا تمکن مالی خود را نسبت به آن ها بسنجند.
البته باید توجه داشته باشید هزینه های زندگی در اتریش مربوط به پس از مهاجرت می باشد و متقاضی می تواند با اشتغال پزشکان در اتریش این هزینه ها را پرداخت نماید. در جدول زیر به برخی از مهم ترین هزینه های زندگی در اتریش برای پزشکان اشاره می کنیم:

نوع هزینه میزان هزینه مورد نیاز
تفریح و سرگرمی 150 دلار تا 300 دلار
اقامت 600 دلار تا 1200 دلار
غذا و مواد خوراکی 300 دلار تا 500 دلار
خدمات شهری 80 دلار تا 150 دلار
اینترنت و تلفن 30 دلار تا 50 دلار
حمل و نقل عمومی 30 دلار تا 50 دلار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد “شرایط زندگی در اتریش” می توانید به این مطلب مراجعه کنید: زندگی در اتریش چگونه است؟

 

شرایط کار پزشکان ایرانی در اتریش

شرایط کار پزشکان ایرانی در اتریش

پزشکان ایرانی همانند سایر پزشکان می توانند برای مهاجرت به اتریش اقدام نمایند. برای این امر شرایط خاصی تعیین شده است که نیاز است پزشکان ایرانی علاقمند از آن ها آگاه شوند. در زیر به برخی از مهم ترین شرایط کار پزشکان ایرانی در اتریش اشاره می کنیم:

 • مدرک پزشکی: پزشکان ایرانی باید برای کار در اتریش مدرک پزشکی خود را معادلسازی نمایند و از این طریق اعتبار آن را به اثبات رسانند. ممکن است پزشکان ایرانی برای انجام این کار نیاز به شرکت در دوره های آموزشی کشور اتریش داشته باشند.
 • مهارت زبان: پزشکان ایرانی برای مشغول به کار شدن در رشته خود در کشور اتریش نیازمند یادگیری زبان اصلی این کشور یعنی آلمانی می باشند تا بتوانند به خوبی با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.
 • مجوز کار: پزشکان ایرانی برای کار در کشور اتریش نیازمند دارا بودن مجوز فعالیت می باشد که معمولا این مورد به درخواست کارفرما نیاز خواهد داشت.
 • صدور مجوز: پزشکان ایرانی برای این که بتوانند در کشور اتریش به کار بپردازند باید مجوز طبابت خود را دریافت نمایند.
 • آموزش مداوم: برای حفظ مجوز طبابت توسط پزشکان ایرانی، فرد باید به صورت مداوم اطلاعات خود را به روز نموده و در دوره های آموزش پزشکی اتریش شرکت کند.

شرایط ویزای همراه پزشکان در اتریش

شرایط ویزای همراه پزشکان در اتریش

پزشکان خارجی می توانند با ورود و مهاجرت به کشور اتریش و دریافت کار در این کشور همراهان خود را ( همسر و فرزندان واجد شرایط ) با خود همراه کنند. فرد اصلی باید ویزای کار اتریش و همچنین اجازه اقامت در این کشور را دارا باشد.
وی باید اثبات کند که توانایی مالی لازم را برای حمایت از خانواده خود در اتریش دارا خواهد بود. به طور کلی فرد می تواند با استفاده از این روش همراهان خود را به اتریش بیاورد. از جمله مدارک مورد نیاز برای همراه کردن همراهان در اتریش شامل اثبات تسلط به زبان آلمانی، مدارک شناسایی، بیمه سلامت، مدارک اثبات تمکن مالی و … می شود.

اقامت دائم اتریش برای پزشکان

پزشکانی که با دارا بودن شرایط امکان کار و فعالیت را در کشور اتریش دریافت می کنند، در همان ابتدا به آن ها ویزای اقامت موقت به مدت 5 سال اعتبار داده می شود. پس از این مدت شرایط برای اخذ اقامت دائم اتریش برای پزشکان فراهم خواهد شد.
در نهایت شخص مورد نظر می تواند با دارا بودن تمامی شرایط پاسپورت اتریش را نیز دریافت نماید.

بیمارستان های برتر اتریش

کشور اتریش دارای بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیاری است. این بیمارستان ها خدمات پزشکی پیشرفته ای را به بیماران ارائه می کنند و جزء برترین ارائه دهندگان خدمات درمانی در جهان به شمار می روند.
پزشکان از سراسر جهان می توانند با انجام کارهای اشتغال خود در این بیمارستان ها مشغول به فعالیت شوند. در زیر به برخی از بیمارستان های برتر اتریش اشاره می کنیم:

 • کلینیک خصوصی زالو ( گراتس اتریش )
 • کلینیک خصوصی دوبلینگ ( وین اتریش )
 • بیمارستان Revital Aspach ( آسپخ اتریش )
 • بیمارستان دولتی ویلاچ ( ویلاش اتریش )
 • بیمارستان خصوصی صلیب طلایی ( وین اتریش )
 • بیمارستان ایالتی هارنبرگ اتریش
 • بیماسرتان عمومی شهر وین ( وین اتریش )
 • بیمارستان دولتی گراتس ( گراتس اتریش )
 • بیمارستان دولتی سالزبورگ ( سالزبورگ اتریش )

مزایای مهاجرت پزشکی به اتریش

مزایای مهاجرت پزشکی به اتریش

همان طور که بیان کردیم اتریش یکی از بهترین کشورها در زمینه ارائه خدمات پزشکی و درمانی می باشد. پزشکان می توانند با مهاجرت به این کشور در شغل خود مشغول به فعالیت شوند. مهاجرت پزشکان به اتریش دارای مزایای فراوانی است.
در زیر به برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت پزشکان به اتریش اشاره می کنیم:

 • تحصیل فرزندان متقاضی در مدارس و دانشگاه های این کشور رایگان می باشد
 • همسر متقاضی می تواند در اتریش به کار و تحصیل بپردازد
 • حقوق و درآمد بالای کشور اتریش برای پزشکان
 • فرد می تواند از همان ابتدای معادلسازی مدارک خانواده خود را با خود همراه سازد
 • امکان ادامه تحصیل و دریافت تخصص در رشته خود پس از مهاجرت به اتریش
 • پس از کار به مدت 5 سال متقاضی می تواند برای پاسپورت اتریش اقدام کند
 • امکان دریافت تابعیت و اقامت دائم برای خانواده شخص متقاضی نیز وجود دارد
 • میزان نرخ بیکاری در کشور اتریش پایین می باشد

معایب مهاجرت پزشکی به اتریش

معایب مهاجرت پزشکی به اتریش

در بالا به مزایای مهاجرت پزشکی به اتریش اشاره کردیم، حال باید بدانید که این امر علاوه بر مزایای بسیاری که دارد دارای معایبی نیز می باشد. یکی از مهم ترین معایب مهاجرت پزشکان به اتریش یادگیری، تسلط و ارائه مدرک زبان آلمانی می باشد زیرا زبان آلمانی زبان رسمی مردم این کشور است و یادگیری آن دشواری های خاص خود را دارا می باشد.
از طرف دیگر برای یادگیری این زبان باید وقت زیادی را صرف نمود. یکی دیگر از معایب این امر فرهنگ مردم در کشور اتریش می باشد. مردم در این کشور با افراد غریبه به سردی برخورد می کنند که این امر ممکن است برای برخی از مهاجران خارجی اندکی ناراحت کننده و مشکل ساز باشد.

سوالات متدوال در مورد مهاجرت پزشکان به اتریش

 • مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به اتریش چیست؟

برای اشتغال پزشکی در اتریش باید به زبان آلمانی تسلط یافت و مدرک مورد نیاز آن را ارائه نمود.

 • آیا پزشکان ایرانی می توانند برای مهاجرت به اتریش اقدام نمایند؟

بله امکان مهاجرت پزشکی به اتریش برای ایرانیان وجود دارد که برای انجام این کار باید شرایط مورد نظر را دارا باشند.

 • آیا پزشکان با مهاجرت به کشور اتریش می توانند همراهان خود را با خود همراه نمایند؟

بله این امکان برای پزشکان وجود دارد که در همان ابتدای مهاجرت خود به اتریش برای کار خانواده خود را با خود همراه نمایند.

 • آیا امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور اتریش در مهاجرت پزشکان به این کشور وجود دارد؟

بله پزشکان می توانند با مهاجرت و شروع کار در کشور اتریش و دارا بودن شرایط تعیین شده جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام نمایند.

سخن پایانی

در مقاله فوق مهاجرت پزشکان به اتریش را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم. حال از شرایط این امر مانند هزینه های مورد نیاز، مدارک تعیین شده، مدرک زبان مورد نیاز، شرایط کار در این کشور برای ایرانیان و … آگاه می باشیم.
مهاجرت پزشکان به اتریش دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند که متقاضیان قبل از اقدام باید آن ها را بررسی نمایند تا از تصمیم خود مطمئن شوند. پیشنهاد می کنیم برای پیشبرد بهتر امورات مربوط به مهاجرت پزشکان به اتریش و آسان کردن مراحل از موسسات معتبر مهاجرتی درخواست کمک و مشاوره نماید تا مهاجرتی موفق آمیز را تجربه کنید.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

یک پاسخ

 1. سلام جالب و قابل تامل است..ازنواوران ومخترعین چه حمایتی میشود.تضمین دراین نوع حمایت درصورت مهاجرت وجود دارد.
  Viel danke

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *