زندگی در اتریش چگونه است ؟ (بررسی مزایا، معایب و…)

زندگی در اتریش چگونه است ؟ (بررسی مزایا، معایب و...)
فهرست مطالب

زندگی در اتریش به دلیل بالا بودن استانداردها، دسترسی به استراحتگاه های آلپاین و امنیت، از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و اتریش مقصدی عالی برای مهاجرینی است که به شروع یک زندگی جدید در یک کشور مطرح اروپایی هستند. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی کلیه موارد در مورد مزایا و معایب زندگی در اتریش می پردازیم.

 

اتریش برای مهاجرت چگونه است؟

اتریش برای مهاجرت چگونه است؟

اتریش، خانه ای محصور در میان کوه های آلپ، یادآور آهنگساز مشهوری چون موتسارت، زمستان، شنیسل وینتر (غذای محبوب ملی اتریشی ها) و زادگاه تولد هیتلر می باشد. وین پایتخت اتریش مهد خلاقیت و فرهنگ اروپا است.
زندگی کردن در اتریش شگفتی های زیادی برای مهاجران ماجراجویی که به دنبال رویاهای خود در سرزمینی جدید هستند دارد. برای مهاجرت و زندگی در اتریش بهتر است ابتدا با مزایا و معایب زندگی با اتریشی ها آگاه شوید. اگر قصد زندگی کردن در اتریش را دارید، مطمئنا مزایای زیادی برای شما به همراه دارد.
از مزایای مهاجرت به اتریش می توان به کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی خوب، نرخ بیکاری پایین، سیستم بهداشتی قوی، موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به کشورهای مطرح اروپا، فعالیت های اوقات فراغت، اماکن گردشگری متعدد، سیستم حمل و نقل عالی و غذاهای خوشمزه آن اشاره کرد.

 

رفتار مردم اتریش با مهاجران

اتریشی ها مردمی مهاجر دوست هستند و مردم اتریش از مهاجران استقبال می کنند و جالب است بدانید که از هر چهار اتریشی، یک نفر مهاجر است.

 

رفتار مردم اتریش با ایرانیان – زندگی در اتریش برای ایرانیان

روابط کشور ایران و اتریش به پنج قرن قبل برمی گرددکه از جنبه های فرهنگی، اجتماعی و علمی با هم تبادلات داشته اند و ایران برای سال ها دومین شریک تجاری بزرگ اتریش در خارج از اروپا بوده و اتریش در بین پنج شریک تجاری اول ایران بوده است و یکی از مزیت های بزرگ مهاجران ایرانی که در اتریش زندگی می کنند، استعداد بالا و موقعیت های اجتماعی خوب آنان در جامعه اتریش می باشد.
در حال حاضر نزدیک به چهل هزار ایرانی در اتریش زندگی می کنند که از آن میان می توان به بیش از 2000 پزشک و مهندس، استاد دانشگاه، محقق و بازرگان ایرانی اشاره کرد.

 

همچنین بخوانید:

شرایط مهاجرت پزشکان به اتریش

شرایط تحصیل پزشکی در اتریش

 

فرهنگ مردم اتریش

فرهنگ مردم اتریش

اتریشی ها معمولا تحصیلکرده و مودب هستند و در فرهنگ مردم اتریش مردان دوست دارند جوانمرد باشند، درها را برای یک خانم باز نگه دارند و به او در پوشیدن کتش کمک کنند. زندگی با اتریشی ها به دلیل شیوه خاص آنها برای تفریح در زندگی اندکی متفاوت است.
اتریشی ها علاقه زیادی به هنر، قهوه غلیظ، سبک زندگی سالم و ورزش دارند. از تفریحات محبوب ملی آنها شرکت در کنسرها، نواختن موسیقی و پیاده روی می باشد.
مردم اتریش به شدت منظم و وقت شناس هستند و طبق الگوهای رفتاری خاصی عمل می کنند. برای زندگی کردن با اتریشی ها بهتر است به دست دادن، تعظیم کردن و بوسیدن که از آداب اجتماعی و روشهای احوالپرسی رایج در میان اتریشی ها است عادت کنید.

 

اخلاق مردم اتریش

اخلاق مردم اتریش رسمی است و خوب لباس می پوشند، برای زندگی در کنار اتریشی ها وقتی با فرد جدیدی ملاقات می کنید باید دست بدهید و احوالپرسی کنید و تماس چشمی برقرار نمایید، همچنین از رفتار مردم اتریش این است که برای احوالپرسی از خانم ها باید شروع کنید و سپس به مردان سلام بدهید و اگر بچه ای حضور داشته باشد، دست او را هم بفشارید.

 

نقش خانواده در اتریش

نقش خانواده در اتریش

از ارزش های خانوادگی گرفته تا سبک های فرزند پروری، مراقبت از کودکان و سایر موارد، زندگی کردن در اتریش را برای خانواده های مهاجر آسان کرده است. نقش خانواده در اتریش از اهمیت بالایی برخوردار است.
اگر می خواهید اتریش را برای مهاجرت به همراه خانواده انتخاب کنید، خبر خوب این است که اتریش مکان خوبی برای زندگی با خانواده می باشد. اتریشی ها به طور مرسوم با خانواده های بزرگ خود وقت می گذرانند، بخصوص یکشنبه ها روز وقت گذرانی با خانواده است به ویژه برای کسانی که در روستا زندگی می کنند.

 

قیافه مردم اتریش

به طور کلی اروپاییان از تیره سفیدپوستان می باشند و اتریشی ها از این قاعده مستثنی نیستند. چهره اتریشی ها سفید و رنگ چهره مردم اتریش روشن می باشد. اکثر مردم اتریش موهای خرمایی با چشمان قهوه ای و یا موهای بلوند تیره با چشمان آبی و خاکستری دارند.

 

زبان مردم اتریش چیست ؟

زبان مردم اتریش چیست ؟

زبان اتریشی ها آلمانی می باشد و 98 درصد مردم اتریش به آلمانی سخن می گویند که گویش های آن در مناطق مختلف اتریش فرق می کند. اسلوونیایی از دیگر زبان های رسمی اتریش است که در استان جنوبی کارنتیا به آن زبان سخن می گویند.
سایر زبان های اقلیت در اتریش عبارتند از: کرواتی و مجارستانی که اقلیت بسیار کمی بدان ها تکلم می کنند، ولی هر سه زبان در کنار زبان آلمانی در برخی از مدارسه دو زبانه اتریش تدریس می شود. اگر قصد زندگی در اتریش را دارید بهتر است زبان آلمانی که زبان رسمی اتریش می باشد را به خوبی بیاموزید.

 

مزایای زندگی در اتریش (مزایا اتریش)

زندگی در اتریش، جنبه های مثبت زیادی برای مهاجرینی دارد که در جستجوی زندگی ایده آل راهی اتریش می شوند که از آن میان می توان به کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی خوب، نرخ بیکاری پایین، سیستم بهداشت قوی، اماکن گردشگری متعدد، سیستم حمل و نقل عالی و غذاهای خوشمزه اشاره کرد.

کیفیت بالای زندگی

اتریش رتبه دوم کیفیت بالای زندگی در اروپا را دارد و وین پایتخت اتریش برای ده سال متوالی در صدر فهرست قابل زندگی ترین شهرهای جهان می باشد. اتریش همچنین در زمینه آزادی مطبوعات، حقوق زنان و حقوق بشر در صدر کشورهای اروپایی قرار دارد. زندگی کردن در اتریش برای کسانی که به دنبال رفاه اجتماعی و آب و هوای خوب کوهستانی می باشند، مقصد شگفت انگیزی است.

سیستم آموزشی خوب

سیستم آموزشی اتریش

اگر خواهان زندگی با اتریشی ها و یک سیستم آموزشی خوب برای خود و یا فرزندانتان هستید، سیستم آموزشی در اتریش از استانداردهای بالا و توسعه یافته ای برخوردار می باشد که شامل مدارس دولتی و غیر دولتی می شود.
مدارس دولتی اتریش، از پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه گرفته تا دانشگاه رایگان می باشد و بیشتر مردم اتریش از تحصیلات عالی برخوردارند و جذابترین بخش آن این است که همه دانشجویان اتریشی و اتحادیه اروپا می توانند بدون هیچ هزینه ای به دانشگاه های دولتی اتریش دسترسی داشته باشند و به طرز شگفت انگیزی، هزینه دانشگاه های دولتی حتی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، فوق العاده پایین می باشد.
اگر به واسطه تحصیل در اتریش قصد زندگی در این کشور را دارید و می خواهید در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید، معمولا چیزی بین 1000 تا 2000 یورو باید بپردازید که این مبلغ در برابر دیگر دانشگاه های دولتی اروپا ناچیز می باشد. (زبان دانشگاه های اتریش آلمانی می باشد.)

 

همچنین بخوانید: شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

 

نرخ بیکاری پایین

از مزایای زندگی در اتریش نرخ بیکاری پایین می باشد. نرخ بیکاری بر اساس آمارهای رسمی اتریش چیزی در حدود 7.6% می باشد که این میزان به نسبت سایر کشورهای اروپایی رقم بسیار پایینی می باشد. همین امر باعث شده تا م

سیستم بهداشتی قوی

اتریش سیستم بهداشتی قوی دارد که در دسترس تمامی شهروندان اتریش می باشد و اکثریت داروها تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و درمان با کیفیت بالا و کارآمد انجام می پذیرد.

موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به کشورهای مطرح اروپایی

موقعیت جغرافیایی عالی اتریش

یکی از بهترین مزایای زندگی کردن در اتریش، موقعیت جغرافیایی آن و نزدیک اش به کشورهایی چون آلمان و سوئیس می باشد. شما می توانید در تعطیلات آخر هفته به راحتی از آلمان، سوئیس یا شش کشوری که در امتداد مرز اتریش قرار دارند، دیدن نمایید و از زندگی در اتریش لذت ببرید.

فعالیت های جذاب اوقات فراغت

زندگی با اتریشی ها یادآور، پیاده روی در جنگل، کوه نوردی، شنا در دریاچه های یخی، استراحت در حمام های بخار و کمپینگ در میان مناظر زیبا می باشد. زندگی در اتریش در زمستان، می تواند تجارب خوبی را در اسکی یا اسنوبورد برایتان به ارمغان بیاورد و خاطراتی به یاد ماندنی از کوه های آلپ برایتان به جا بگذارد.

اماکن گردشگری متعدد

اماکن گردشگری متعدد اتریش

اتریش با دارا بودن اماکن گردشگری متعدد، یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در اروپا می باشد که گردشگران زیادی را در تمام طول سال با مکان هایی برای بازدید در تابستان و زمستان به خود جذب می کند.
به دلیل وجود، برخی از بهترین مکان های اسکی در کوهستان های اتریش، زمستان های اتریش تقریبا به اندازه تابستان های آن شلوغ و دیدنی می باشد. اماکن گردشگری متعددی در اتریش وجود دارد که از آن میان می توان به هافبورگ، کاخ امپراتوری اتریش، سالزبورگ آلتشتات: میراث جهانی یونسکو و مدرسه سوارکاری اسپانیایی وین اشاره کرد.

سیستم حمل و نقل عالی

سیستم حمل و نقل عالی اتریش در سراسر جهان زبانزد است، اتوبوس ها، ترامواها و متروها به طور گسترده در داخل شهرها کار می کنند و در بین شهرها، سیستم حمل و نقل OEBB Railjet می باشد که با سرعت 143 مایل در ساعت حرکت می کنند و صندلی های آن آرگونومیک هستند و استفاده از Wi- Fi در آن رایگان می باشد. برای زندگی در اتریش شما نیاز زیادی به استفاده از وسیله نقلیه شخصی ندارید.

غذاهای خوشمزه

غذاهای خوشمزه اتریش

برای زندگی با اتریشی ها بهتر است بدانید که آنها صبحانه را کم و سبک میل می کنند صبحانه ها به صورت قاره ای سرو می شود. اتریشی ها دوست دارند یک صبحانه شیرین بخورند و معمولا کره و مربا را ترجیح می دهند، اما برخی از اتریشی ها نیز ترجیح می دهند صبحانه ای با ژامبون و پنیر بخورند و محبوب ترین نوشیدنی اتریشی ها برای صبحانه قهوه می باشد.
نهار و شام آنها بیشتر از گوشت تشکیل شده و اغلب گوشت گوساله، خوک، گوشت گاو، مرغ و غاز مصرف می کنند و جالب است بدانید که مردم اتریش وقت زیادی را صرف غذا خوردن می کنند، پس برای زندگی با اتریشی ها هرگز به سرعت میز نهار و یا شام را ترک نکنید.
سنیسل وینتر غذای محبوب و ملی اتریشی ها است که شامل یک کتلت نازک سرخ شده به همراه نان سرخ شده می باشد. علاوه بر این برای زندگی با اتریشی ها بهتر است بدانید که آنها علاقه ی زیادی به اشترودل سیب، سوسیس سرخ شده، کیک و آب جو دارند.

 

معایب زندگی در اتریش (معایب اتریش)

همان طور که زندگی کردن در اتریش جذابیت های بیشماری دارد و چیزهای شگفت انگیز زیادی را در اتریش تجربه خواهید کرد، معایبی نیز در آن وجود دارد که از آن جمله می توان به زمستان طولانی، قیمت مسکن، زبان، بالا بودن مالیات و بالا بودن هزینه های زندگی اشاره کرد.

زمستان طولانی

زمستان طولانی اتریش

برای زندگی در اتریش هیچ راهی برای دور زدن زمستان های سرد، خاکستری و طولانی آن وجود ندارد. با این وجود، اگر از فعالیت های زمستانی در فضای باز لذت می برید، فصل زمستان می تواند برایتان جذاب هم باشد، یافتن کافی شاپ های گرم و دنج و انجام سرگرمی ها در محیط های بسته نیز کمک بزرگی برای گذران زمستان های طولانی اتریش می باشد.

قیمت مسکن

اتریش به عنوان دومین کشور گران در زمینه ملک می باشد با این وجود برای زندگی در اتریش و خرید خانه در وین برای هر متر مربع به طور متوسط شما باید مبلغ 5788 یورو بپردازید و این مبلغ نشان می دهد که زندگی در وین به نسبت سایر شهرهای گران و محبوب اروپا ارزان تر به حساب می آید.

زبان

زبان رسمی مردم اتریش آلمانی می باشد که پیش نیازی مهم برای مشارکتهای کاری، اقتصادی و اجتماعی برای زندگی در اتریش می باشد. زبان رسمی مدرسه و دانشگاه های اتریش نیز آلمانی می باشد و دانش زبان انگلیسی در این کشور مزیت به حساب نمی آید.

بالا بودن مالیات

بالا بودن مالیات در اتریش

در کشور اتریش سیستم مالیاتی بر اساس مالیات بر درآمد می باشد. برای زندگی  کردن در اتریش، موظف به پرداخت مالیات می باشید و مالیات بسته به میزان حقوق فرد  کم یا زیاد می باشد. کسانی که برای زندگی در اتریش اقامت دائم ندارند و جهت کار به اتریش آمده اند مالیات محدودی می پردازند.

بالا بودن هزینه های زندگی

هزینه زندگی در اتریش به ویژه در شهرهای بزرگی مانند وین، می تواند بسیار بالا باشد، بیش از 60% از ساکنین وین، بدلیل بالا بودن هزینه های زندگی در خانه های یارانه ای زندگی می کنند. برای تعدیل هزینه های زندگی در اتریش کارفرمایان حقوق و دستمزد بالایی را برای جبران هزینه های زیاد زندگی پرداخت می نمایند.

رسمی رفتار کردن مردم

رسمی رفتار کردن مردم اتریش از شاخصه های بارز فرهنگ اتریش می باشد. اتریشی ها دوست دارند لباس های رسمی بپوشند و مبادی آداب باشند، اگر قصد زندگی با اتریشی ها را دارید حتما به یاد داشته باشید که هنگام ملاقات با آنان موقع دست دادن خود را معرفی نمایید.

رک و با صراحت بودن مردم اتریش

رک و با صراحت بودن مردم اتریش

رک و با صراحت بودن مردم اتریش اگرچه ممکن است این تصور را پیش بیاورد که آنها تهاجمی و خصمانه با یکدیگر رفتار می کنند ولی این حسن را دارد که آنها صادق هستند و شما متوجه احساس آنان نسبت به خودتان می شوید. برای زندگی با اتریشی ها آماده شنیدن انتقادهای رک و صادقانه شان باشید.

رفتار مردم اتریش با مهاجران

رفتار مردم اتریش با مهاجران دوستانه می باشد و آنان با آغوش باز از مردمان دیگر کشورها استقبال می کنند و از هر چهار اتریشی یک نفر از آنان مهاجر می باشند.

مشکلات ایرانیان در اتریش

بیشتر ایرانیان مقیم اتریش در وین، خانه اکثر مهاجران این کشور زندگی می کنند. هزینه زندگی در وین بسیار بالا می باشد و در حال حاضر مشکلات ایرانیان در اتریش همچون سایر مردم اتریش تورم اقتصادی و بحران انرژی می باشد.

فرهنگ مردم و برخی از رفتارهای آنها

برای زندگی با اتریشی ها بهتر است با فرهنگ مردم و برخی از رفتارهای آنها بیشتر آشنا شوید، مردم اتریش از استعدادهای هنری مانند موسیقی برخوردارند و از صنایع دستی لذت می برند و به گفتگوی عمیق و معنادار به جای صحبت های کم عمق اهمیت می دهند و ترجیح می دهند رفتار خود را معتدل نگه دارند و همسایه و دوستان صمیمی در میان اتریشی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

همچنین بخوانید: شرایط مهاجرت هنرمندان به اتریش

 

قوانین و حقوق سگ ها در کشور اتریش

قوانین و حقوق سگ ها در کشور اتریش

برای زندگی در اتریش باید از حقوق سگ ها در کشور اتریش آگاه باشید، دولت اتریش قانونی برای حمایت از حیوانات خانگی وضع کرده است که طبق آن مالکان باید پوزه و افسار برای حیواناتشان داشته باشند و تا سه ماهگی باید سگ خود را ثبت نام نموده و مالیات نگهداری سگ را بپردازند. هزینه مالیات سگ در سال 75 یورو برای اولین سگ و 105 یورو برای هر سگ اضافی می باشد.

علائم محبت عمومی خاص

بوسیدن با حرارت، لمس کردن بیش از حد نواحی شخصی بدن شریک زندگی شما و سایر نشانه های محبت مانند بغل کردن در میان اتریشی ها متداول می باشد و شما برای زندگی با اتریشی ها باید آن را به عنوان بخشی از فرهنگ ایشان بپذیرید.

سیگار کشیدن زیاد

اگر متمایل به زندگی با اتریشی ها هستید بهتر است بدانید که اتریشی ها به سیگار کشیدن زیاد معروفتند و بر اساس آمارها 50% از کل جمعیت بزرگسال اتریش سیگاری هستند. اگر خواهان زندگی در اتریش هستید هرگز به یک اتریشی نگویید که سیگار نکشد، چرا که او در حالی که دود سیگارش را در صورت شما خالی می کند پاسخ خواهد داد که به شما ارتباطی ندارد.

بی خبری از جهان اطراف

زندگی در میان اتریشی ها این را به شما خواهد آموخت که ممکن است در یک کشور برتر اروپایی باشید ولی در بی خبری از جهان اطراف خود به سر ببرید، چرا که زندگی در اتریش به شما نشان خواهد داد که آن ها هیچ علاقه ای به اتحادیه اروپا، سیاست های خارجی یا تحولات اجتماعی، اقتصادی و علمی خارج از کشور خود ندارند و شاید هم این به روحیه ناسیونالیستی آنها بر می گردد.

مصرف زیاد مشروب

مصرف زیاد مشروب در اتریش

مصرف زیاد مشروب مشکلی است که در میان جوانان اتریش به طرز روزافزونی در حال افزایش می باشد و کشور اتریش به دلیل آزادی عمل حاکم بر این کشور نمی تواند هیچ تصمیمی در این رابطه اتخاذ نماید.

سخت پیدا کردن شغل (مخصوصا خارجی ها)

اگر خواهان زندگی در اتریش هستید یکی از مشکلات زندگی در اتریش سخت پیدا کردن شغل مخصوصا برای خارجی ها می باشد. البته جستجوی کار در اتریش می تواند غیرممکن، سخت و بسیار دشوار و یا حتی بسیار آسان باشد. همه چیز بسته به مدرک تحصیلی، مهارت و دانش شما در زبان آلمانی  دارد.

 

سوالات متداول در مورد زندگی در اتریش

  • آداب و رسوم معروف و مناسب های مهم اتریشی ها چیست؟

برای زندگی با اتریشی ها باید آداب و رسوم و مناسب های مهم اتریشی ها را بدانید. از میان سنت های منحصر به فرد در میان اتریشی ها می توان به نبرد تخم مرغ عید پاک، قطار گاو پاییزی، اولین روز مدرسه مخروط، دزیدن عروس قبل از ازدواج، ریختن سرب (مالیبدومانسی) و دسته های ماسک ترسناک یا (کرامپوسلاف: افرادی با لباس های خاص و ماسک های ترسناک در خیابان ها رژه می روند و تماشاگران را می ترسانند و گاهی آن ها را دنبال می کنند.) اشاره کرد.

  • خدمات بیمه اجتماعی برای زندگی در اتریش چگونه می باشد؟

طبق قوانین زندگی در اتریش تمامی کسانی که در اتریش زندگی و کار می کنند، به طور خودکار تحت پوشش بیمه سلامت، حوادث، بازنشستگی و بیکاری قرار می گیرند.

  • قوانین بیمه بیکاری برای زندگی کردن در اتریش چگونه است؟

افراد بیکار و کارگرانی که با تغییر شغل مواجه هستند، می توانند به عنوان جویای کار بیکار در اداره عمومی اتریش ثبت نام نمایند و حقوق بیکاری دریافت کنند. مبلغ پایه مقرری بیمه بیکاری 55% درآمد خالص هزینه های روزانه است و بسته به میزان درآمدی که باید در نظر گرفته شود تا 80% با مبلغ تکمیلی و مکمل خانواده قابل افزایش است.

  • ارتباط اتریش با سایر کشورها (سیاسی، اقتصادی و اجتماعی) چگونه می باشد؟

برای زندگی کردن در اتریش بهتر است بدانید که اتریش از اعضا اصلی اتحادیه اروپا می باشد. کشور اتریش در تمامی فرایندهای تصمیم گیری در اتحادیه اروپا شرکت کرده و علاوه بر آن، نمایندگان کشور اتریش به طور مستقیم در پارلمان اروپا حضور دارند و پولی که اتریش به بودجه اتحادیه اروپا پرداخت می کند به تأمین برنامه ها و پروژه های مالی در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله ساخت جاده ها، یارانه دادن به محققان و حفاظت از محیط زیست و…کمک می کند.

جهت آگاهی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاوران مجموعه دکتر مهاجرت، از طریق فرم مشاوره رایگان مهاجرت در ارتباط باشید. کارشناسان ما با وکلای محلی حاضر در کشور مقصد در ارتباط هستند و می توانند اطلاعات کاملی را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
کار در کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا از روش های مهاجرتی کم هزینه به کانادا است و هر ساله افرادی بی شماری از طریق کار به کانادا مهاجرت می

جاب آفر کانادا

افرادی که قصد دارند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند، ابتدا به جاب آفر نیاز خواهند داشت. جاب آفر یعنی پیشنهاد کاری معتبر که

بهترین دانشگاه های کانادا + لیست رشته ها و برنامه ها

بهترین دانشگاه های کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا در اینجا به بررسی کلیه موارد پیرامون معرفی لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های آنها می پردازیم. در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *